Dojście do Betlejemki   [OPIS i MAPKA]
 
 

Kursy

NASZA OFERTA SZKOLENIOWA
     Kalendarium kursów –    – wybierz sezon:     

LATO     ZIMA

UWAGA.    Uczestnictwo we wszelkich szkoleniach wspinaczkowych oraz wysokogórskich wiąże się nieodłącznie z ryzykiem.

* Zapoznaj się z informacją o ryzyku w aktywnościach wysokogórskich i wspinaczkowych>> LINK ] 

 KONTAKT:

   • ZGŁOSZENIA na wszystkie KURSY przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem FORMULARZY dostępnych na naszej stronie WWW.

   • Przed wysłaniem zgłoszenia na kurs prosimy o dokładne zapoznanie sie ze wszystkimi treściami odnośnej strony www.

   • WYJAŚNIEŃ dotyczących KURSÓW udziela telefonicznie Koordynator Szkoleń COS-PZA w godzinach 10:00-18:00  tel. +48 575 080 005, (GSM + WhatsApp)

   • Kontakt z Kierownikiem Betlejemki – wyłacznie w sprawach LOGISTYCZNYCH: mailowo lub telefonicznie wyłącznie w godzinach 10:00-18:00  (tel. 18 201 91 24 , GSM + WhatsApp. 603 424 101)

    

   Zapisując się na kurs potwierdzasz:

   Przed zapisaniem na kurs należy uważnie zapoznać się z bieżącymi zarządzeniami (np. sanitarnymi) publikowanymi na stronie głównej witryny.

A po kursie… 

 

 KILKA SŁÓW O NAS:

Przez cały czas swego istnienia COS-PZA wyznacza powszechnie cenione standardy szkoleniowe. To tu ukształtowała się myśl szkoleniowa polskiego alpinizmu, prowadząca wielu ku sukcesom od Tatr po góry najwyższe.

Jako Centralny Ośrodek Sportowy Polskiego Związku Alpinizmu zapewniamy najwyższej klasy Kadrę instruktorską, nad której kompetencjami zawodoymi sprawuje bezpośredni nadzór Komisja Szkolenia PZA.

W Betlejemce nauczycielami zasad taternictwa i wysokogórskiej turystyki są najlepsi fachowcy – licencjonowani INSTRUKTORZY PZA.

Zarówno nasza Kadra, jak i uczestnicy szkoleń, to wyraziste i barwne osobowości. Dlatego uczestnictwo w kursach Betlejemki to nie tylko nauka, lecz również przygoda, możliwość poznania ciekawych ludzi oraz okazja do zawarcia niejednej przyjaźni.


Każdy z kurów oferowanych przez Betlejemkę spełnia kryteria zapewniające rekomendację Polskiego Związku Alpinizmu, upoważniającą do posługiwania się takim znakiem:

 
 

[ Wróć na górę strony ]


 

 PRZECZYTAJ WIĘCEJ O NASZYCH KURSACH:

[  W SEZONIE  LETNIM  ]   [ W SEZONIE ZIMOWYM ]

 
 

[ Wróć na górę strony ]


 

W sezonie zimowym zapraszamy na kursy:

TATERNICKIE:
Kurs zimowy taternictwa I etap
Kurs zimowy taternictwa II etap
Kurs wspinania lodowego (dwuetapowy)

LAWINOWE:
Kurs lawinowy i nawigacyjny
 
TURYSTYCZNE:
Kurs zimowy turystyki wysokogórskiej
Kurs zimowy zaawansowanej turystyki wysokogórskiej

SKITUROWE:
Kurs podstawowy narciarstwa wysokogórskiego
Kurs narciarstwa wysokogórskiego – II stopień

PIERWSZEJ POMOCY:
Kurs pierwszej pomocy górskiej (dwuetapowy)

 
TATERNICKA ZIMA, TURYSTYCZNA ZIMA…

Gorąco zachęcamy TATERNIKÓW zamierzających przystąpić do kursów taternictwa zimowego lub kursów wspinaczki lodowej, aby swoją zimową edukację rozpoczynali od kursów turystyki wysokogórskiej (I stopnia) i kursów lawinowych!

Pamiętajcie – ograniczony czas, jakim dysponujecie na kursach taternickich NIE GWARANTUJE WAM opanowania tych wszystkich umiejętności, od których zależy  bezpieczeństwo w terenie niewspinaczkowym, który mimo braku istotnych trudności technicznych (lub pozornego braku) bywa bardzo niebezpieczny. To w takim – „turystycznym” – terenie wydarza się najwięcej wypadków z udziałem najprawdziwszych taterników.
 
 Struktura programu zimowych szkoleń turystycznych 
 
Kompletny kurs zimowy turystyki wysokogórskiej ma 3 składniki:
 
    a)  [KZTW-I]  Kurs techniczny - I stopień  / 4 dni / 
 
    b) [KLiN]   Kurs lawinowy i nawigacyjny / 3 dni / 
 
    c) [KZZTW-II] Kurs techniczny - II stopień / 3 dni / 
 
 
Zalecana kolejność kursów cząstkowych:
* Wariant (I):

 

* Wariant (II):

Zdecydowanie odradzamy łączenie w jeden ciąg obu kursów technicznych – podstawowego (KZTW) i zaawansowanego (KZZTW)!
[ Wróć na górę strony ]


 

W sezonie letnim zapraszamy na kursy:


KURS LETNI ZAAWANSOWANYCH TECHNIK TURYSTYKI GÓRSKIEJ

KURS WSPINACZKI SKALNEJ

KURS TATERNICKI


 
TATERNICKIE LATO, TURYSTYCZNE LATO…

Zachęcamy osoby myślące o przystąpieniu do szkoleń taternickich, szczególnie te skromnym doświadczeniu w zakresie turystyki tatrzańskiej, aby swoją górską edukację rozpoczynały od naszych letnich kursów turystyki!

Kursy taternickie WYMAGAJĄ od uczestników posiadania nie tylko umiejętności wspinaczkowych z kursu skałkowego, ale też umiejętności poruszania się i zachowań w terenie niewspinaczkowym. Te umiejętności każdy przyszły taternik musi sobie zdobyć zawczasu, czyli jeszcze przed kursem taternickim.

Teren wysokogórski, w którym nie dostrzegamy istotnych trudności technicznych bywa bardzo niebezpieczny, o czym już wielu przekonało się tragicznie. Tymczasem poruszanie w takim terenie jest nieodłącznym składnikiem każdej prawdziwej akcji wspinaczkowej w górach – czy się to mistrzom skały podoba, czy nie: pod ścianę trzeba podejść, a ze sczytu zejść – bez angażowania Ratowników. Zatem na naszych letnich kursach turystycznych każdy ma wyśmienitą okazję żeby opanować takie umiejętności, a także przekonać się – bez niepotrzebnego ryzyka – czy posiada psychofizyczne predyspozycje do uprawiania prawdziwego taternictwa.

Przyjdź i sprawdź czy Cię naprawdę kręci takie obcowanie z „otchłaniami Tatr”!
[ Wróć na górę strony ]


Powyższe dane mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych przepisów prawnych.